• Data: 2022-10-12
  • Adresas: Verkių g., Kaunas

Tai išskirtinis mūsų įgyvendintas projektas. Projekto išskirtinumą lėmė santykinai mažas pastato stogo plotas, aukšti parapetai bei didelis generuojamos energijos poreikis, nes klientas savo pagamintą elektros energiją pageidavo naudoti ne tik šiame objekte, bet ir pilnai aprūpinti kitus savo objektus.

Vos tik surinkę visą pirminę informaciją, supratome, kad šiuo atveju su standartiniais sprendimais nepavyks pasiekti kliento keliamų tikslų, nes galimos instaliuoti įrangos kiekį stipriai ribojo ne tik santykinai mažas stogo plotas, bet ir ant stogo sumontuoti pastato patalpų kondicionavimo sistemų išoriniai blokai, kaminas bei kiti inžineriniai sprendimai, o kur dar aukštų parapetų metamų šešėlių įtaka… Įvertinus visas šias aplinkybes, buvo nuspręsta ieškoti nestandartinių sprendimų.

Greitai priėjome išvados, kad optimaliausias sprendimas – fotovoltinius modulius montuoti ne pastato stogo lygyje, bet pakelti juos iki parapetų viršaus. Toks sprendimas leido sumontuoti net 50 % daugiau saulės elementų, išvengti šešėlių bei neberibojo modulių pasirinkimo, nes nebeliko taip stipriai apribotų matmenų. Taip pat toks montavimo būdas garantuoja geresnį saulės panelių aušinimą bei leidžia efektyviau išnaudoti dvipusių modulių (Bificial) privalumus, kuomet elektros energijos gamybai panaudojama ne tik tiesioginė saulės šviesa, bet ir atspindžiai nuo stogo, pastatų ar kitų paviršių.

Klientas mūsų idėją įvertino teigiamai, tačiau iškėlė papildomus reikalavimus:

  • Kad konstrukcija būtų patikima ir ilgaamžė;
  • Nepažeisti stogo vientisumo;
  • Nesugadintų pastato estetinio vaizdo.

Mes labai vertiname klientų parodytą pasitikėjimą, tad atsakingai suprojektavome unikalią montavimo sistemą, kruopščiai paskirstant apkrovas, o tvirtumo ir ilgaamžiškumo užtikrinimui naudojome cinkuotus ir milteliniu būdu dažytus profilius.

Toks montavimo sprendimas leido padvigubinti metinį saulės elektrinės generuojamos energijos kiekį.

Tai unikalus mūsų įgyvendintas projektas, kuriam prireikė ne tik inžinerinių, bet ir konstrukcinių žinių!

Nuotraukų galerija