Valstybė yra suinteresuota tvariais energijos sprendimais, todėl jau keletą metų iš eilės APVA (LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra) suteikia paramą saulės elektrinėms, elektromobiliams, ekonomiškiems šildymo sprendimams įdiegti. Taip skatinami vartotojai, nusprendę atsisakyti senų ir dažnai neefektyvių bei aplinkai neigiamą poveikį darančių sprendimų. Saulės elektrinės yra vienas iš pagrindinių APVA paramos objektų. Ką reiktų žinoti apie APVA paramą, kurią jums padės gauti Degis Energy specialistai:

APVA parama skiriama tam tikru metu

APVA parama skirstoma ne visus metus, o tik tam tikru metu. Paprastai kiekvieną pavasarį, dažniausiai balandžio 1 dieną APVA kviečia visus teikti paraiškas gauti paramą už įrengtą saulės elektrinę. Paraiškų pateikimo data yra ribojama – paskutinės paraiškos turi būti priimtos iki liepos 30 dienos.

Paraiškas APVA paramai reikia teikti balandžio 1 – liepos 30 dienomis!

Jei saulės elektrinę įsirengėte po liepos 31 dienos, paraišką gauti APVA paramai galėsite pateikti tik kitais metais nuo balandžio 1 dienos.

Parama skiriama daugiausiai privatiems vartotojams

APVA parama yra skiriama tik už tas saulės elektrines, kurios yra sumontuotos ant pastatų, kuriuose nevykdoma komercinė veikla. Tai reiškia, kad nekilnojamojo turto objekto paskirtis turi būti gyvenamoji, o ne komercinės ar ūkinės paskirties.

Tai nereiškia, kad verslui nėra galimybės gauti APVA paramą. Tada reikalingi kitokie dokumentai, o ir parama skiriama tik už 10 kW galios elektrinės dalį.

Maksimali parama – 3230 eurų

Jei įsirengiate 10 kW galios saulės elektrinę, maksimaliai galite gauti 3230 eurų arba po 323 eurus už kiekvieną elektrinės kilovatą. Saulės elektrinė turi būti ne mažesnės galios, nei 5 kW.
Jei įsirengėte mažesnio galingumo saulės elektrinę ir jau gavote APVA paramą, bet dabar pasididinote galią, APVA gali suteikti papildomą paramą už papildomai įrengtus saulės modulius po 343 eurus už 1 kW.

Verslas, kuris siekia gauti paramą už elektrinės įsirengimą taip pat gali gauti paramą, tačiau tik už pirmuosius 10 kW galios.

APVA parama – tik už vieną įrengtą saulės elektrinę

Jei turite ne tik namą, bet ir sodybą, ant kurios stogo galite įsirengti dar vieną saulės elektrinę, turėkite omenyje, kad APVA parama skiriama tik už vieną saulės elektrinę vienam fiziniam asmeniui, kurios galia yra 10 kW. Jei jums priklauso daugiau NT objektų, ant kurių norite įsirengti saules elektrines ir tapti gaminančiu elektros vartotoju, parama bus skirta tik už pirmiausiai įrengtą saulės elektrinę. Už kitas saulės elektrines jūsų NT objektuose parama nebus skiriama nei šiais, nei kitais metais.
Išimtis taikoma tik tada, kai turite saulės elektrinę savuose namuose ir saulės parke, tačiau remiama tik už pirmuosius 10 kW galios.

Pirmiau parama – po to saulės elektrinė

Dėl padidėjusio susidomėjimo saulės elektrinėmis, jų sumontavimo gali kurį laiką palaukti. Ar tai reiškia, kad teikti paraiškas reiktų tik prieš montuojant saulės elektrinę ant jūsų stogo? Nebūtinai APVA turi sąlygą, kad saulės elektrinė turi būti sumontuota per 9 mėnesius nuo paraiškų priėmimo pabaigos liepos 30 dieną. Tai yra saulės elektrinę galima susimontuoti iki kitų metų balandžio 30 dienos. 9 mėnesiai yra pakankamas laiko tarpas surasti patikimus saulės elektrinių sprendimų tiekėjus ir montuotojus.

Su saulės elektrine reikia tapti gaminančiu vartotoju

Įsidiegę saulės elektrinę turite tapti gaminančiu vartotoju ir sudaryti sutartį su Ignitis dėl gaminančio vartotojo statuso. Tokiu būdu nepanaudotą elektros energiją galėsite laikyti tinkle. Dabar galima pasirinkti vieno arba dviejų laiko zonų tarifus (dieninis ir naktinis). APVA parama suteikiama tik tokiu atveju, kai vartotojas yra tapęs gaminančiu vartotoju.

Kaip gauti APVA paramą

  • Suplanuokite, kokios galios saulės elektrinė jums reikalinga. Pasikonsultuokite su Degis Energy specialistais.
  • Pateikite paraišką APVA paramai gauti. Degis Energy specialistai padės paruošti tinkamus dokumentus ir pateikti paraišką per APVIS sistemą internetu.
  • Sumontuokite saulės elektrinę. Suprojektuokite, įsigykite ir sumontuokite saulės elektrinę. Tai atlieka mūsų DEGIS Energy profesionalai. Jums nereiks net lipti ant stogo.
  • Dokumentai išmokai gauti. Kai elektrinė pastatyta, reikia pateikti visus dokumentus į APVIS sistemą internetu, kad galėtumėte gauti išmoką. Dokumentuose reikia nurodyti ir sąskaitą, kur turės būti pervedami pinigai.
  • Išmokos gavimas. Po liepos 30 dienos APVA peržiūri visus prašymus gauti paramą, juos išanalizuoja ir, jei viskas gerai, priima sprendimą išmokėti paramą iki 3230 eurų. Tada po kurio laiko pinigai pervedami į dokumentuose nurodytą sąskaitą. Viskas, jūs sėkmingai susigrąžinote dalį savo investicijų – apie 30 proc.

Turite klausimų dėl APVA paramos? Susisiekite su Degis Energy specialistais jau dabar – papasakosime išsamiau, kaip susigrąžinti apie 30 proc. visų investicijų saulės elektrinei.